BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 

DIVISION 3

Last Updated: November 17 - 11:55 PM

 

106

1. Max Hermes (Milan Edison) Freshman

2. Patrick Reineke (Hawken) Sophomore

3. Logan Attisano (Legacy Christian) Sophomore

4. Gavin Caprella (Lima C.C.) Sophomore

5. Hayden Kuhn (Ashland Crestview) Freshman

6. Cooper Shore (Miami East) Freshman

7. Landen Duncan (Chalker) Freshman

8. James Klingman (Berkshire) Senior

9. Griffin Chmiel (Alexander) Senior

10. Anwar Alli (Marion Pleasant) Freshman

11. Jesse Stroud (Mechanicsburg) Sophomore

12. Will Davidson (Kirtland) Sophomore

13. Zach Lyons (Tuslaw) Sophomore

14. Andrew Huck (Bidwell River Valley) Freshman

15. Wesley Wydick (Utica) Sophomore


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Kaleb McFee (West Muskingum) Sophomore

Kyle Miller (Garaway) Sophomore




113 – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Zack Mattin (Delta) Junior

2. Gavin Owens (Eastwood) Sophomore

3. Nolan Frye (Cuyahoga Heights) Sophomore

4. Kellan Anderson (Covington) Junior

5. Brett Szuhay (Crestwood) Senior

6. Matt Ellis (Legacy Christian) Sophomore

7. Jarod Fantauzzi (Milan Edison) Junior

8. Jason Shaffer (Troy Christian) Freshman

9. Jarrett Hornish (Wayne Trace) Sophomore 

10. Jayden Strickland (South Central) Junior

11. Jake Richardson (South Range) Freshman

12. Joey Bond (Newbury) Junior 

13. Michael Judge (Oak Harbor) Sophomore

14. Aiden Naseman (Norwalk St. Paul) Sophomore

15. Tayton Kleman (Bluffton) Junior

16. Donovan Farley (Otsego) Freshman

17. Griffen Stephen (Barnesville) Sophomore

18. Alex Overly (Shenandoah) Junior

19. Hunter Frederick (Mapleton) Senior

20. Amari Bowers (Conneaut) Freshman




120 – DEEPEST WEIGHT (Top 25)

1. Lucian Brink (Coshocton) Senior

2. Jake Manley (Otsego) Senior

3. Max Shore (Miami East) Sophomore

4. Caleb Edwards (Rootstown) Junior

5. Boede Campbell (Legacy Christian) Freshman

6. Caleb Schroer (Troy Christian) Senior

7. Alec Homan (Milan Edison) Sophomore

8. Bryce Maynard (Eastwood) Junior

9. Tyler Davis (Oak Harbor) Junior

10. Josh Ondash (Crestwood) Senior

11. Reece Mullholand (Carey) Senior

12. Riley Prosser (SMCC) Junior

13. Cristian Lecki (Millbury Lake) Sophomore

14. Teagan Hendricks (Greeneview) Junior

15. Arlie Benson (Greenon) Sophomore

16. Trey Allen (Mechanicsburg) Sophomore

17. Ramakrishna Gandhi (Madeira) Sophomore

18. Jarrison Moore (Norwayne) Junior

19. Hunter Andel (Garrettsville Garfield) Freshman

20. Kobe Epperly (Versailles) Junior

21. Jordan Kennedy (Allen East) Senior

22. Kaden Basil (Bluffton) Sophomore

23. Devyn Vanest (Tuslaw) Freshman

24. Adam Samad (Fairview) Senior

25. Justin Stump (Bidwell River Valley) Freshman




126 – TIED SECOND FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Cameron Lacure (Legacy Christian) Sophomore

2. Cael Vanderhorst (Covington) Junior

3. Brandon Hahn (Eastwood) Junior

4. Jackson Reineke (Hawken) Senior

5. Drake Carmean (Allen East) Junior

6. Hunter Long (Wayne Trace) Sophomore

7. Gavin Ramos (Northmor) Senior

8. Troy Kennedy (Troy Christian) Sophomore

9. Jake Edelman (Pymatuning Valley) Senior

10. Gabe Meyer (Delta) Junior

11. Tyler Banta (Malvern) Senior 

12. Seth Unkefer (Waynedale) Senior

13. Chanston Moll (Westfall) Senior

14. Michael Markulin (South Range) Sophomore

15. Deagan Foster (Waterloo) Senior 

16. Hunter Vogus (Milan Edison) Freshman 

17. Andrew Francis (Archbold) Junior

18. Draven Hubley (Cardington-Lincoln) Sophomore

19. Luke Stroud (Mechanicsburg) Junior

20. Mike Prikryl (Rootstown) Junior




132

1. Ethan Turner (Troy Christian) Senior

2. Gavin Weaver (Newcomerstown) Senior

3. Antonio Lecki (Millbury Lake) Senior

4. Dylan Matthews (Liberty Center) Junior

5. Matt Kaufmann (Fairview) Senior

6. Pierce Taylor (McNicholas) Sophomore

7. Jakey Neer (Milan Edison) Senior

8. Caden Crawford (Hopewell-Loudon) Junior

9. Ethan Cooper (Legacy Christian) Freshman

10. Storm Stanley (Waynedale) Junior

11. Adam Ryder (Tuslaw) Sophomore

12. Mason Esterline (Brookville) Junior

13. Cody Coontz (Rootstown) Freshman

14. Robby Jacobsen (Oak Harbor) Sophomore

15. Xavier Escobedo (Eastwood) Sophomore


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Aiden Aiello (Bishop Ready) Junior

Justin Ritchie (Carlisle) Senior




138

1. Logan Hursey (Newcomerstown) Junior

2. Casey Barnett (Milan Edison) Junior

3. Brian Palmer (Buckeye Local) Junior

4. Jeremy Tracy (Mapleton) Senior

5. Chase Trainer (Greenon) Junior

6. Austin Shepherd (Norwayne) Junior

7. Donnell Marshall (Centerburg) Junior

8. Jake Hurst (Mechanicsburg) Sophomore

9. Chase Caprella (Lima C.C.) Senior

10. Carter Chase (Marion Pleasant) Sophomore 
11. Connor Smith (Gibsonburg) Freshman

12. Matthew Dewitz (Oak Harbor) Senior

13. Mason Kline (Rootstown) Junior

14. Hayden Johnson (Richmond Edison) Senior

15. Peyton Brown (Milton-Union) Senior




145

1. Gavin Brown (Legacy Christian) Sophomore

2. Brier Marthey (Tuslaw) Senior

3. Peyton Lane (National Trail) Senior

4. Jake White (Akron Manchester) Senior

5. Austin Awan (Troy Christian) Junior

6. C.J. Smith (Marion Pleasant) Sophomore

7. Collin Wiley (Caldwell) Senior

8. Jesse Wright (Otsego) Senior

9. Devon Myers (Brookville) Senior 

10. Brennan Short (Archbold) Senior

11. Westyn Moyer (Mechanicsburg) Sophomore

12. Evan Davis (Greenon) Junior

13. Wyatt Zimmerman (Orrville) Senior

14. Dylan Martin (W.S. Northwestern) Senior 

15. Jacob McHood (Mogadore) Sophomore


Returning State Qualifier:

Garrett Dozier (Toronto) Junior




152

1. Dustin Morgillo (Genoa) Senior

2. Nick Skye (Mogadore) Junior

3. Shadrick Slone (Milan Edison) Sophomore

4. Carter Winegardner (West Muskingum) Senior

5. Connor Havill (Troy Christian) Freshman

6. Nick Alvarez (Legacy Christian) Sophomore

7. Morgan Price (Mohawk) Senior

8. Chris Anderson (Rootstown) Junior

9. Niko Christo (Northmor) Sophomore

10. Chase Miller (Allen East) Sophomore

11. Dylan Milhoan (Southern Local) Senior

12. David Chapman (Crooksville) Junior

13. Nathan Cadle (Bidwell River Valley) Sophomore

14. Eli Strubler (Miami East) Sophomore

15. Joel Abbott (Benjamin Logan) Senior




160

1. Kevin Contos (Genoa) Senior

2. Andrew Shaffer (Troy Christian) Senior

3. Dalton Duvall (Rootstown) Junior

4. Andrew Knaup (West Muskingum) Senior

5. Peyton Lemon (Waynedale) Sophomore

6. Gunner Endicott (Elmwood) Sophomore

7. Landon Cook (Milan Edison) Freshman

8. Jerry Rose (Cardinal) Junior

9. Donovan Palmer (Lutheran West) Junior

10. Declan Jewitt (Fairview) Junior

11. Cameron Woods (Barnesville) Junior

12. D.J. Slone (Willard) Senior

13. Cael Bey (Versailles) Senior

14. Braxton Wilhelm (Fairbanks) Junior

15. Dalton Metzger (Adena) Senior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Bryce Keckley (West Jefferson) 

Coltin Meek (Newcomerstown) Junior




170 – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Conor Becker (Northmor) Senior

2. Sevi Garza (Rittman) Junior

3. T.J. Rhamy (Patrick Henry) Senior

4. Hayden Pummel (Indian Lake) Junior 

5. Trevor Franks (Lakota) Senior

6. Devin Oligee (Middletown Madison) Junior

7. Micah Hershberger (Waynedale) Senior

8. Steele Boysel (Benjamin Logan) Senior

9. Ian McClintock (Fairview) Senior

10. Chase Keener (Smithville) Junior

11. Connor Hrubik (Garrettsville Garfield) Senior

12. Gavin Davis (Loudonville) Senior

13. Lane Mefford (Indian Lake) Junior

14. Eli Moore (Wayne Trace) Junior

15. Deontae Davis (Cory-Rawson) Senior

16. Cody Albaugh (Bellaire) Senior

17. Tabor Lackey (Trimble) Sophomore

18. Andy Williamson (Mount Gilead) Junior

19. Remington Bauer (Milan Edison) Sophomore

20. Chase Martin (Delphos St. John’s) Senior




182

1. Tanner May (Carey) Senior

2. Ethan Ducca (Ashtabula St. John) Senior

3. Caden Brown (Ayersville) Senior

4. Craig Montgomery (Troy Christian) Senior

5. Camden Caizzo (Norwalk St. Paul) Senior 

6. Antonio Quezada (Genoa) Senior

7. Wyatt Miller (Oak Harbor) Junior

8. Chase Dyer (Brookville) Senior

9. Lane Mefford (Indian Lake) Junior 

10. Jaron Patterson (Mechanicsburg) Senior

11. Lucas Stoddard (Berkshire) Sophomore

12. John Cline (East Clinton) Senior

13. Jarett Spoores (Gibsonburg) Senior

14. Cade Whitticar (Van Buren) Senior

15. Tyler Knight (Mogadore) Sophomore


Returning State Qualifier:

Kameron Hughes (Martins Ferry) Junior




195

1. Wil Morrow (Patrick Henry) Senior

2. Jacob Brewer (Milan Edison) Senior

3. Garrett Neth (Allen East) Senior

4. Ryan Gear (McNicholas) Senior

5. Kaden Kidd (Norwayne) Junior

6. Mitch Sanders (Newbury) Senior

7. Isaac Grilliot (Versailles) Senior

8. Nathaniel DiRe (Liberty-Benton) Junior

9. Mason Babcock (Archbold) Senior

10. Kaleb Leeth (Mohawk) Junior

11. Cameron Blair (Sandy Valley) Junior

12. Josey Kelly (Westfall) Junior

13. Quincy Brown (Middletown Madison) Senior

14. Dakota Sargent (Columbus Grove) Senior

15. Jordan Sanders (Newcomerstown) Junior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Casey Fleahman (Liberty Union) Junior

Richard McFarland (Martins Ferry) Senior




220 – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Noah Eikenbary (Kenton) Senior

2. Will Bechstein (Elmwood) Senior

3. Anthony Czap (South Range) Senior

4. Dylan Sargent (Columbus Grove) Senior

5. Cole Maxson (Huntington) Senior

6. Hunter Smith (Gibsonburg) Senior

7. Austin Kohlhofer (Delta) Sophomore

8. Austin Cole (Northwood) Senior

9. Ian Joyce (Trimble) Senior

10. Zac Cesario (Buckeye Local) Senior

11. Chase Cottrell (Grand Valley) Junior 

12. Noah Hoffmann (Garrettsville Garfield) Senior

13. Luke Clymer (Independence) Senior

14. Joe Connors (Cuyahoga Heights) Senior

15. Cam Jordan (Waynedale) Junior

16. Wyatt Moyer (Sandy Valley) Sophomore

17. Dylan Van Fleet (Plymouth) Senior

18. Austin Ryder (Dalton) Sophomore

19. Caden Coleman (Mechanicsburg) Junior

20. Landen Luginbuhl (Bluffton) Senior




285

1. William Lindsey (Hawken) Senior

2. Kaleb Snodgrass (Van Buren) Senior

3. Jeff Meyer (Columbus Grove) Junior

4. Brennan Davies (Allen East) Senior

5. Ty Stevenson (Preble Shawnee) Senior

6. Caden Hill (Ashland Crestview) Senior

7. Ryan Elrod (Ashtabula St. John) Sophomore

8. Owen Stoudmire (Norwayne) Junior

9. Jayden Heltsley (Arcanum) Senior

10. Tayven Halbisen (Gibsonburg) Junior

11. Brodie Stevens (Swanton) Junior

12. Donte Lewis (Martins Ferry) Senior

13. Easton Hitchens (Shenandoah) Senior

14. Billy Reed-Bodey (Fairbanks) Junior

15. Cadman Roose (Benjamin Logan) Junior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically): 

Coddie Phillips (Orrville) Senior

Braden Sears (Independence) Senior




Team Rankings

1. Milan Edison 112 pts. 

2. Troy Christian 100 pts.

3. Legacy Christian 99 pts.

4. Genoa 61 pts.

5. Hawken 59 pts.

6. Newcomerstown 47 pts.

7. Allen East 45 pts.

8. Eastwood 43 pts.

9. Patrick Henry 42 pts.

10. Rootstown 38 pts.

T-11. Delta 36 pts.

T-11. Northmor 36 pts.

 

Questions/Weight Changes/etc. - Email borofanohio@gmail.com