BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 

Division 2

Last Updated: September 15 - 11:49 PM

 

106

1. Nolan Gessler (Graham) Sophomore

2. Drake Cerny (Caledonia River Valley) Sophomore

3. Nick Barber (Canfield) Junior

4. Marlon Yarbrough (Copley) Junior

5. Codie Cuerbo (Aurora) Sophomore

6. Brock Herman (Lake Catholic) Freshman

7. Dominic Hoffarth (Louisville) Freshman

8. Tyler Hisey (St. Mary’s Memorial) Sophomore 

9. Anthony Perez (CVCA) Freshman

10. Jack Welsh (West Holmes) Junior

11. Alexander Crane (Sheridan) Sophomore

12. Logan Cravatas (Medina Buckeye) Freshman

13. Stephen Tepper (Bay) Senior

14. Caleb Thomas (Monroe) Junior

15. Bryce Skinner (Akron STVM) Freshman




113

1. Kenneth Crosby (Akron STVM) Junior

2. Jake Hamulak (Chardon) Senior

3. Brendan McCrone (Lake Catholic) Sophomore

4. Blake Sheppard (New Lexington) Senior

5. Zane Van Voorhis (Copley) Sophomore

6. Branton Dawes (Washington C.H.) Sophomore

7. Brandon Sauter (Batavia) Sophomore

8. Rico Cunningham (Sandusky) Senior

9. Damon Molina (Wauseon) Junior

10. Gabe Alda (Bellevue) Junior

11. Donovan Paes (Streetsboro) Freshman

12. David Woolever (Carrollton) Sophomore

13. Colin Mellott (Wapakoneta) Junior

14. Robbie Sagaris (Aurora) Junior

15. Trevor Hisey (St. Mary’s Memorial) Sophomore




120 - TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Kyle Rowan (Perry) Senior 

2. Cael Woods (West Holmes) Senior

3. Trey Finnearty (Athens) Senior 

4. Dierre Clayton (Akron STVM) Junior

5. Koen Kish (St. Clairsville) Junior

6. Mark Emmerling (Beaver Local) Sophomore

7. Ethan Fletcher (Canfield) Junior

8. Bret Minnick (Tiffin Columbian) Sophomore

9. Case George (Ashland) Junior

10. Chase Huff (Goshen) Senior

11. Max Oprzadek (Sandusky Perkins) Junior

12. Hunter Miller (Canton South) Senior 

13. Jacob Norris (Minerva) Junior

14. Eddie Pinc (Medina Buckeye) Junior

15. Noah Alda (Bellevue) Senior

16. Alijah Stevens (Licking Valley) Sophomore

17. Antwan Sagaris/Bo DiJulius (Aurora)

18. Nick Gayner (Revere) Junior

19. Daniel Adams (Poland Seminary) Junior 

20. Cameron Deiter (Bowling Green) Sophomore


Returning State Qualifier:

Jacob Bryan (Wyoming) Junior




126

1. Garett Lautzenheiser (Louisville) Junior

2. Nolan Ray (Wauseon) Senior

3. Josh Dunn (Goshen) Senior

4. Payton Burgdorf (Firelands) Senior

5. Tyler Masters (West Holmes) Senior

6. Logan Ours (Beaver Local) Sophomore

7. Howard Williams (East Liverpool) Junior

8. Nick Hart (Graham) Freshman

9. Brandon Brown (Carrollton) Junior

10. Caden Scarbrough (CVCA) Junior

11. Elliot Alessia (Akron STVM) Sophomore

12. Joseph Eckelberry (Tri-Valley) Junior

13. Canyon Wells (Copley) Junior

14. Yury Pozdneev (Orange) Senior

15. Tyler Harkins (Norwood) Senior




132

1. Davin Rhoads (Louisville) Junior

2. Cole McComas (Beaver Local) Senior

3. Isaiah Wortham (Dayton C-J) Senior

4. Matt Williams (CVCA) Senior

5. Chris Kelly (Graham) Senior

6. Kyren Butler (Copley) Junior 

7. Michael Petrella (Bishop Hartley) Senior

8. Michael Kelley (Norton) Senior

9. Collin Koenig (Perry) Junior

10. Nicholas Coreno (Lake Catholic) Senior

11. Josh Lyons (Mansfield Senior) Senior

12. Anthony Ashley (Medina Buckeye) Junior

13. Maddox Simcoe (Tiffin Columbian) Freshman

14. Adam Cook (Ashland) Senior

15. Ethan Waggoner (Steubenville) Freshman


Returning State Qualifier:

Tyler Woods (Franklin) Junior




138 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Nick Moore (Graham) Junior

2. Peyten Kellar (Vincent Warren) Junior

3. Elijah Hunter (Sandusky) Junior

4. Gabe Steyer (Van Wert) Senior

5. Nic Willingam (Aurora) Sophomore

6. Anthony Trivisono (Lake Catholic) Junior

7. Carter Mickley (Louisville) Senior

8. Hayden Martin (River View) Senior

9. Cody Matthews (Marengo Highland) Sophomore

10. Domanick Speelman (Carrollton) Sophomore

11. Crae Muzykowski (Licking Valley) Junior

12. Shaun Pletcher (New Lexington) Junior

13. Alex DelGarbino (Girard) Senior

14. Jonathan Potts (Beaver Local) Junior

15. Aaron Ferguson (Steubenville) Junior

16. Cooper Krauth (Revere) Junior

17. Mason McCarty (Marlington) Senior

18. Devin Factor (Sheridan) Senior

19. Jayden Morr (Norton) Junior

20. Jacobi Smith (C.F. Northwest) Senior


Returning State Qualifiers:

A.J. Lewandowski (Dayton Oakwood) Senior




145

1. Alek Martin (Graham) Junior

2. David Cumberledge (Aurora) Senior

3. Antwaun Burns (London) Sophomore

4. Tyler Muldrew (Steubenville) Junior

5. Ethan Mueller (Minerva) Senior

6. Mcale Callahan (Miami Trace) Junior

7. Caden Stout (St. Clairsville) Sophomore

8. Max Kirby (Fairless) Sophomore 

9. Jayden Jones (Ashland) Junior

10. Matthew Woomer (Warren Howland) Sophomore

11. Nathan Welsh (Fairfield Union) Senior

12. Dylan Newsome (Bishop Hartley) Freshman

13. Joe Averill (University School) Senior

14. Devon Salsberry (Beaver Local) Junior

15. Ethan Smith (Lake Catholic) Sophomore




152

1. Douglas Terry (Granville) Junior

2. Tyler Lillard (Aurora) Sophomore

3. Skyler Lasure (Beaver Local) Senior

4. Jordan Barnett (Sheridan) Junior

5. Austin Pownall (CVCA) Junior

6. Max Ray (Bellevue) Freshman

7. Trace Braun (Graham) Junior

8. Colton Turnbaugh (Ontario) Senior

9. Walker Uhl (West Holmes) Senior

10. Daniel Kennedy (Louisville) Junior

11. Matthew Stauffer (Benedictine) Senior

12. Drew Gray (Kenton Ridge) Senior

13. Peyton Bennett (Logan Elm) Senior

14. Simon Allen (New Lexington) Senior

15. Christian Miller (Marengo Highland) Senior




160

1. Dylan Fishback (Aurora) Sophomore

2. Justin Mayes (Bellevue) Junior

3. Isaiah Stickley (Graham) Senior

4. Brody Conley (Tiffin Columbian) Sophomore

5. Dylan Dodson (Licking Valley) Junior

6. Logan Krulik (Beaver Local) Junior

7. Ethan Turnbaugh (Ontario) Sophomore

8. Ethan Pappas (Steubenville) Junior

9. Brenden Severs (Louisville) Sophomore

10. Jarrett Bischoff (Wauseon) Senior

11. Derick Coleman (Clyde) Senior

12. Zach Love (Indian Valley) Senior

13. Brailyn Lightner (Alliance) Senior

14. Ethan Phillips (Norwalk) Junior

15. Trenton Osborne (Madison Comprehensive) Junior




170

1. Jax Leonard (Louisville) Senior

2. Ethan Hernandez (Norwalk) Senior

3. Hadyn Danals (Caledonia River Valley) Junior

4. Layne Talbot (New Lexington) Senior

5. Ethan Anderson (Aurora) Senior

6. Jacob Armstrong (Indian Valley) Senior

7. Camden McDanel (Graham) Freshman

8. David Frederick (Dayton C-J) Junior

9. Carlton Roberts (Rossford) Senior

10. Brady Oberdier (Vincent Warren) Senior

11. Collin Corapi (Bellevue) Junior

12. Jahiem Peake (Akron STVM) Senior

13. Tyler Williams (Canton South) Junior

14. Zayne Lehman (Revere) Junior

15. Nicholas Machuca (Dayton C-J) Senior




182 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Anthony D’Alesio (Canfield) Senior

2. Cole Hivnor (Lake Catholic) Junior

3. David Tuttle (Steubenville) Senior

4. Evan Anderson (Aurora) Sophomore

5. Trevor Stewart (Urbana) Sophomore

6. Brice Parks (Jackson) Senior

7. Alex Carrothers (Carrollton) Senior

8. George Rozier (Akron East) Senior

9. Kyle Snider (CVCA) Freshman

10. William Mannier (Graham) Junior

11. Joey Simcoe (Tiffin Columbian) Senior

12. Brody Stallings (Cloverleaf) Senior

13. Jesse Kanatzar (Tallmadge) Senior

14. Jakob Beverly (Ashland) Junior

15. Cody Mies (Ontario) Senior

16. Joey Petrella (Bishop Hartley) Senior

17. Anthony Lunardi (Ravenna) Senior

18. Justice Smith (Poland Seminary) Senior

19. Mason Cover (Bay) Junior

20. Jerome Shaw-Mason (Padua Franciscan) Junior




195 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Nick Crawford (Canfield) Senior

2. Brent Paulus (Louisville) Senior

3. Keith Bodnar (Steubenville) Senior

4. Gabe Phillips (Norwalk) Senior

5. Garrett Gross (Bellefontaine) Senior

6. Tai Carter (Sandusky Perkins) Senior

7. Nate Amato (Tallmadge) Junior

8. Derek Witsberger (St. Clairsville) Senior

9. Wes Jefferies-Babcock (Napoleon) Senior

10. Nolan Neves (Graham) Sophomore

11. Aidan Nunez (Bellevue) Senior

12. Terion Stewart (Sandusky) Senior

13. Nick Hickman (Keystone) Junior

14. George Linberger (Akron STVM) Sophomore

15. Antonio Burns (London) Sophomore

16. Dylan McCandless (Bryan) Junior

17. Mason Schmoekel (Toledo C.C.) Senior

18. Dalton Cunningham (River View) Senior

19. Owen Weaver (Lake Catholic) Senior

20. Cooper Graham (Caledonia River Valley) Junior




220 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Max Fausnaugh (Bowling Green) Senior

2. Alec Maloney (Norwalk) Senior

3. Evan Kaeck (Wapakoneta) Senior

4. Skylor Wooley (East Liverpool) Senior

5. Blake Robbins (Louisville) Senior

6. Breslin Walker (CVCA) Senior

7. Kenny Marra (West Branch) Junior

8. Dylan Adkins (Bellevue) Senior

9. Thadd Huff (London) Sophomore

10. James Peters (Blanchester) Senior

11. Colton Doyle (Clinton-Massie) Junior

12. Charles Taylor (Geneva) Junior

13. Tytan Grote (Greenville) Senior

14. Kade Rawlins (Greenfield McClain) Junior

15. Peyton Kostelic (Canfield) Senior

16. Wyatt Shaw (Claymont) Freshman

17. Landon Smith (Clear Fork) Sophomore

18. Zack Burroughs (Graham) Sophomore

19. Jamen Hill (Dayton Carroll) Senior

20. Roger Hall (Fostoria) Junior




285

1. Alex Coleman (Hamilton Ross) Senior

2. Jake Burns (Hoban) Senior

3. Jacob Jackson (Toledo C.C.) Senior

4. Cole Potts (Columbus DeSales) Senior

5. Sam McNulty (Sandusky Perkins) Senior

6. Jake Bever (Ashland) Junior

7. Sammy Sosa (Wauseon) Senior

8. David Hooks (Akron STVM) Senior

9. Jarrett Burress (Minerva) Junior

10. Todd Allen (Medina Buckeye) Freshman

11. Klevin Mici (Bay) Senior

12. Matthew Holman (CVCA) Senior

13. Cameron Brazek (Louisville) Sophomore

14. Daniel Wirth (Beaver Local) Senior

15.  Richie Hofus (Canfield) Senior






Team Rankings

1. Graham 132 pts.

2. Louisville 127 pts.

3. Aurora 113 pts.

T-4. Canfield 78 pts. 

T-4. Beaver Local 78 pts. 

6. Lake Catholic 60 pts.

7. Norwalk 55 pts.

8. Steubenville 54 pts.

9. Akron STVM 49 pts.

10. CVCA 44 pts.

11. Bellevue 41 pts.

12. West Holmes 39 pts.

 

Questions/Weight Changes/etc. - Email borofanohio@gmail.com