BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 

DIVISION 1

Last Updated: November 18 - 11:07 PM

 

106

1. Pacey Najdusak (Mason) Senior

2. Pito Castro (Brecksville) Sophomore

3. Colin Noel (Elyria) Junior

4. Wyatt Richter (St. Edward) Sophomore

5. Thomas Cassetty (Uniontown Lake) Sophomore

6. Christopher Earnest (Wadsworth) Freshman

7. Elijah Spencer (LaSalle) Freshman

8. Austin McBurney (Massillon Perry) Freshman

9. Jack Schmidt (Walsh Jesuit) Senior 

10. Carlo Santoro/Vinnie D'Alessandro (Mayfield)

11. Corey Crawford (Dublin Coffman) Senior

12. Jake Thomas (Upper Arlington) Junior

13. Luke Marconi (Stow) Sophomore

14Colton Spurgeon (Mount Vernon) Sophomore

15. David Javier (Westerville Central) Sophomore




113

1. Peyton Fenton (Elyria) Sophomore

2. Jacob Moon (Oregon Clay) Junior

3. Sean Seefeldt (St. Edward) Junior

4. Dylan Le (Dublin Scioto) Junior

5. Mikey Lewarchick (Wadsworth) Junior

6. Cael Saxton (Avon) Junior

7. Johnny Novak (St. Ignatius) Senior

8. Damion Ryan (LaSalle) Sophomore

9. Kaden Jett (Brecksville) Freshman

10. Drew Dulcie (Massillon Perry) Sophomore

11. Corey Haney (Medina Highland) Sophomore 

12. Jacob Hutsler (Lancaster) Junior

13. Sam Tillett (Kent Roosevelt) Senior

14. Ben Sponseller (Uniontown Lake) Junior

15. Myles Takats (Perrysburg) Freshman 


Returning State Qualifier:

Daniel Beam (Upper Arlington) Senior




120  – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Cole Skinner (LaSalle) Junior 

2. Richie Delsanter (St. Edward) Junior

3. Aidan Agin (Lancaster) Sophomore

4. William Doepker (Elder) Senior 

5. Bryce Allison (Elyria) Senior

6. Dominic DiTullio (Mason) Junior

7. Kolin Howard (Maple Heights) Senior

8. Mason Brugh (Wadsworth) Sophomore

9. Luke Acuna (Centerville) Sophomore

10. James Baumann (Dublin Coffman) Junior

11. Pino Dipierro (Berea-Midpark) Senior

12. Conner Kleinberg (Springboro) Freshman

13. Ricardo Oviedo (Toledo Waite) Senior 

14. Andrew Newkirk (Fairfield) Senior

15. Zander Graham (Teays Valley) Sophomore

16. Joey Vazsonyi (Medina Highland) Freshman

17. Tony Pendergraff (Oregon Clay) Senior

18. Christian Giltz/Cameron Zollars (Massillon Perry)

19. Manny Scordos (Brecksville) Sophomore

20. Chris Rocha (Painesville Riverside) Junior




126 – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Dylan Shawver (Elyria) Senior

2. Dustin Norris (LaSalle) Junior 

3. Logan Agin (Lancaster) Senior

4. Landon Hacker (Wadsworth) Junior

5. Shane Heil (Berea-Midpark) Junior

6. Logan Hoskins (Vandalia Butler) Senior

7. Ismael Ayoub (Dublin Coffman) Sophomore

8. Dy'vaire VanDyke (Walsh Jesuit) Freshman

9. Colin Roberts (Austintown Fitch) Junior

10. Josue Dawson (Princeton) Senior

11. Jack Collins (Elder) Senior 

12. Nick Sabin (Mentor) Senior

13. Kayden Kralik (St. Edward) Freshman

14. Joey Blaze (Perrysburg) Freshman

15. Collin Lovett (Miamisburg) Senior 

16. Jerome Scott (John Adams) Senior

17. Kyah Patrick (Beavercreek) Senior

18. Jeremy Olszko (Nordonia) Freshman

19. Anthony Santoro (Mayfield) Freshman

20. Max Boaz (Lakota East) Junior




132 – TIED FOR SECOND DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Jimmy Carmany (Brecksville) Senior

2. Antoine Allen (LaSalle) Senior 

3. Scotty Richter (St. Edward) Senior

4. Nate Burnett (Elyria) Sophomore

5. Jack Haskin (Toledo Whitmer) Junior 

6. Jacob Reed (Lancaster) Junior

7. Matt Verdes (Vandalia Butler) Senior

8. Maclain Morency (Cincinnati Anderson) Freshman

9. Hunter Griffin (Wadsworth) Senior

10. Jake Williams (Massillon Perry) Senior

11. Chase Henderson (Walsh Jesuit) Junior

12. Deacon Sawchuk (Hilliard Bradley) Junior

13. Allenson Denkins (Perrysburg) Sophomore

14. Dante DiTullio (Mason) Senior

15. Alexander Taylor (Centerville) Senior

16. Mike Daly (Oregon Clay) Junior

17. Quentin Whitehill (Medina) Sophomore

18. Davante Cooper (Dublin Coffman) Senior

19. Tyler Winfield (Marysville) Sophomore

20. Justin Benice (Maple Heights) Senior




138

1. Mick Burnett (Elyria) Senior

2. Blake Saito (Perrysburg) Senior

3. Casey Wiles (LaSalle) Junior 

4. Evan Bennett (St. Edward) Sophomore

5. Lucas Uliano (Olentangy Liberty) Junior

6. Caden Wendling (Berea-Midpark) Senior

7. Mason Kleinberg (Springboro) Senior

8. Connor Euton (Westerville North) Sophomore

9. James Bronstrup (Brecksville) Senior

10. Zack Snyder (Anthony Wayne) Senior

11. Jason Cascadden (Toledo Whitmer) Senior 

12. Tim Smith (Colerain) Sophomore

13. Logan Brown (Centerville) Senior

14. Lucas Rodgers (Tecumseh) Senior

15. Desmond Diggs (Xenia) Senior

16. Zach Evans (N. Canton Hoover) Junior

17. Jake Bryson (Wadsworth) Senior

18. Zach Wiseman (Walsh Jesuit) Junior

19. Sean O’Horo (Boardman) Sophomore

20. Tyler Lintner (Austintown Fitch) Freshman


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Jesse Bowers (Upper Arlington) Senior

Tyrone Keeton (West Carrollton) Senior




145

1. Victor Voinovich (Brecksville) Junior 

2. Luke Geog (St. Edward) Sophomore

3. Jake Niffenegger (LaSalle) Sophomore 

4. Jonah Smith (Findlay) Senior

5. Luke Marsh (Lebanon) Sophomore

6. Andrew Philion (Midview) Senior 

7. Daniel Devera (Parma) Junior

8. Alex Epstein (Lakota East) Senior

9. Zach Richards (Austintown Fitch) Senior

10. Cyle Wells (Tecumseh) Senior

11. Trysten Zahoransky (Solon) Senior

12. James Scavuzzo (Medina Highland) Sophomore

13. Tyler Angus (Nordonia) Junior

14. Bartley Thomas (Elder) Sophomore

15. Lincoln Heard (Marysville) Junior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically)

Triston Bowens (Mount Vernon) Senior

Mason McHugh (Upper Arlington) Senior




152

1. Bryce Hepner (St. Edward) Senior

2. Enrique Munguia (Elyria) Junior

3. Derek Fields (Brunswick) Junior

4. Daniel Patten (Stow) Senior

5. Daniel Segura (Dublin Scioto) Senior

6. Andrew Knick (Northmont) Senior

7. Austin Mullins (Huber Heights Wayne) Junior

8. Darnai Heard (LaSalle) Senior

9. Seth Lambers (Elder) Senior

10. Alex Garee (Perrysburg) Junior

11. Nick Nastasi (Kenston) Senior

12. Sam Van Sickle (Green) Junior

13. Noah Ratliff (Reynoldsburg) Senior

14. Kurt Thompson (Moeller) Sophomore

15. Judah Thomas (Middletown) Senior




160

1. Paddy Gallagher (St. Edward) Junior

2. Brett McIntosh (Harrison) Senior

3. Aaron Morton (Westerville South) Senior

4. Logan Messer (Wadsworth) Junior

5. Noah Ewen (Perrysburg) Sophomore

6. Jestin Love (Vandalia Butler) Senior

7. Conner Liber (Sylvania Northview) Junior

8. Jackson Weissinger (Fremont Ross) Senior

9. Dillon Walker (LaSalle) Junior

10. Brady Linder (Medina Highland) Senior

11. Brandy Crawford (Elyria) Junior

12. Emmett Cain (Delaware Hayes) Senior

13. Gage Hannan (Dublin Scioto) Senior

14. Luke Vanadia (Brecksville) Freshman

15. Wyatt Ferguson (Oak Hills) Freshman


Returning State Qualifier:

Jayce Fitzpatrick (Olentangy Liberty) Junior




170

1. Jacob Lagoa (Ashtabula Lakeside) Senior

2. Nevan Snodgrass (Kettering Fairmont) Senior

3. Najee Lockett (Shaker Heights) Senior

4. Hudson Hightower (St. Edward) Junior

5. Jaden Hardrick (Huber Heights Wayne) Senior

6. Cole Foor (Watkins Memorial) Senior

7. Jon List (Wadsworth) Junior

8. Corbin May (Delaware Hayes) Senior 

9. Ethan Silvis (Medina) Senior

10. Anthony Rizzo (Brecksville) Junior

11. Chase Stein (LaSalle) Sophomore

12. Ronnie Dimmerling (Canton GlenOak) Sophomore

13. Jayden Jackson (Lakewood) Junior

14. Jonathan Norwood (Elyria) Freshman  

15. Mitchell Broskie (Dublin Coffman) Sophomore


Returning State Qualifier:

David Soghomonyan (Upper Arlington) Senior




182

1. Gavin Bell (Beavercreek) Senior

2. Jake Evans (Elyria) Junior

3. Dom Loparo (Wadsworth) Senior

4. Ben Vanadia (Brecksville) Junior

5. Deron Pulliam (Dublin Scioto) Senior

6. Salvatore Perrine (Nordonia) Junior

7. Toby Amburgy (Mason) Junior

8. Michael Garcar (St. Edward) Senior

9. Seth DiCola (Medina) Senior

10. Sean-Michael James (Uniontown Lake) Senior

11. Logan Shephard (Massillon Perry) Sophomore

12. Mason Sutandar (Delaware Hayes) Senior 

13. Aidan Corrigan (Twinsburg) Junior

14. Jacob Smail (Austintown Fitch) Junior

15. Dylan Russo (Olentangy Liberty) Freshman




195

1. Seth Shumate (Dublin Coffman) Sophomore

2. Jordan Greer (Avon) Senior

3. Jacob Kowalski (Springboro) Senior

4. Ryan Prusinowski (N. Canton Hoover) Junior

5. Jacob Meek/Ty Cobb (Oregon Clay)

6. Chrisean Merritt (Maple Heights) Senior

7. Cody Wilson (Licking Heights) Senior

8. Eddie Sevastos (Brunswick) Senior

9. Ben Cox (Olentangy Liberty) Senior

10. Ben Doehr (Elyria) Senior

11. Zach Porch (Berea-Midpark) Junior

12. Brad Geis (Toledo St. John’s Jesuit) Senior

13. Ryan Musgrove (Perrysburg) Junior

14. Phil Tracey (Northmont) Junior

15. Freddy Lisy (Euclid) Senior




220 – DEEPEST WEIGHT (Top 25)

1. Ethan Hatcher (Brecksville) Senior

2. Lazar Gasic (North Royalton) Senior

3. Justin Jaeckin (Olmsted Falls) Senior

4. Blake Chrisman (Medina) Senior

5. Nick Lisco (St. Edward) Senior

6. Riley Ucker (Dublin Coffman) Sophomore

7. Jay Thompson (Worthington Kilbourne) Senior

8. Kaden Tong (Olentangy Liberty) Senior

9. Ben Blevins (LaSalle) Senior

10. Jake Noon (Findlay) Senior

11. Ty Cobb/Jacob Meek (Oregon Clay)

12. Colton Quantz (Lebanon) Senior

13. Max Lenz (Big Walnut) Senior

14. Nathan Robinson (Delaware Hayes) Senior

15. Sam Sawaya (Perrysburg) Senior

16. Jake Nelson (Groveport-Madison) Junior

17. Jamisen Jackson (Wadsworth) Junior

18. Tripp Johnson (Springboro) Senior

19. Brandon Smith (Fairfield) Junior

20. Vincent Munlin (Princeton) Senior

21. Tressel Cochran (Springfield) Junior

22. Bradley Weaver (Hilliard Darby) Junior

23. Ben Deguzman (N. Canton Hoover) Junior

24. Mason Bingham (Avon) Junior

25. La’Ron Parks (Euclid) Senior




285

1. Jacob Padilla (Huber Heights Wayne) Senior

2. Max Millin (Massillon Perry) Senior

3. Daniel Bucknavich (Midview) Senior

4. Yousef Awad (Lakewood) Senior

5. Omari Green (Central Crossing) Senior

6. Paul Haywood (LaSalle) Sophomore

7. Brian Kilbane (St. Edward) Senior

8. Seth Frantz (Northmont) Senior

9. Rowan Tolbert (Elder) Senior

10. Marco Tramantano (Mayfield) Senior

11. Brendan Holiday (Wooster) Senior

12. Aaron Sharp (Lakota East) Senior

13. Donovan Hardin (Dublin Scioto) Senior

14. Michael Keeling (Uniontown Lake) Junior

15. Rager Els (Massillon Washington) Junior






Team Rankings

1. St. Edward 191 pts.

2. Elyria 164 pts.

3. LaSalle 131 pts.

4. Brecksville 120 pts.

5. Wadsworth 85 pts.

6. Dublin Coffman 51 pts.

T-7. Huber Heights Wayne 44 pts.

T-7. Lancaster 44 pts.

9. Mason 42 pts.

10. Perrysburg 39 pts.

11. Dublin Scioto 35 pts.

12. Oregon Clay 34 pts.

 

Questions/Weight Changes/etc. - Email borofanohio@gmail.com