BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 
Class of 2022
April 1
 
#
Name
High
School
Weight
Career
Record
State
Placement
College
Choice
1.
Seth
Shumate
Dublin
Coffman
195
93-1

2019: D1 195 - 1st Place 

Ohio
State
2.
Dylan
Fishback
Aurora
160
91-9
2019: D2 152 - 2nd Place
3.
Luke
Geog
St. Edward
145
37-5
 
4.
Brody
Conley
Tiffin
Columbian
152
95-11

2019: D2 145 - 4th Place

 
5.
Tyler
Lillard
Aurora
152
49-13
 
6.
Noah
Ewen
Perrysburg
160
86-23

2019: D1 152 - 6th Place

 
7.
Ethan
Turnbaugh
Ontario
152
69-13
 
8.
Jake
Niffenegger
LaSalle
138
56-16

2019: D1 138 - 2nd Place

 
9.
Gavin
Brown
Legacy
Christian  
138
78-8
2019: D3 126 - 1st Place
 
10.
Nate
Burnett
Elyria
132
65-15
2019: D1 120 - 5th Place
 
11.
Antwaun
Burns
London
152
43-6

2019: D3 138 - 4th Place

 
12.
Logan
Ours
Beaver
Local
132
67-12

2019: D2 120 - 6th Place

 
13.
Ismael
Ayoub
Dublin
Coffman
132
50-16
 
14.
Peyton
Fenton
Elyria
113
70-12

2019: D1 106 - 1st Place

 
15.
Luke
Acuna
Centerville
120
77-18
2019: D1 113 - 8th Place
 
16.
Aidan
Agin
Lancaster
120
83-14
2019: D1 120 - 6th Place
 
17.
Connor
Euton
Westerville
North
138
76-10
 
18.
Evan
Bennett
St. Edward
138
22-10
 
19.
Camron
Lacure
Legacy
Christian
126
70-10
2019: D3 120 - 3rd Place
 
20.
Nolan
Gessler
Graham
113
75-13
2019: D2 106 - 3rd Place
 

Career records are unofficial

 

HONORABLE MENTION (ALPHABETICALLY):

Elliot Alessia (Akron STVM)

Trey Allen (Mechanicsburg)

Nick Alvarez (Legacy Christian)

Evan Anderson (Aurora)

Isaiah Armstrong (Tri-Valley

Logan Attisano (Legacy Christian)

Mitchell Broskie (Dublin Coffman)

Mason Brugh (Wadsworth)

Antonio Burns (London)

Zack Burroughs (Graham)

Gavin Caprella (Lima C.C.)

Thomas Cassetty (Uniontown Lake)

Pito Castro (Brecksville)

Drake Cerny (Caledonia River Valley)

Carter Chase (Marion Pleasant)

Niko Christo (Northmor)

Ray Cmil (Boardman)

Ty Cobb (Oregon Clay)

Codie Cuerbo (Aurora)

Branton Dawes (Washington C.H.)

Cameron Deiter (Bowling Green)

Ronald Dimmerling (Canton GlenOak)

Matt Ellis (Legacy Christian)

Ryan Elrod (Ashtabula St. John)

Mark Emmerling (Beaver Local)

Gunnar Endicott (Elmwood)

Nolan Frye (Cuyahoga Heights)

Dez Gartrell (Hilliard Davidson)

Zander Graham (Teays Valley)

Anthony Grecol (Strongsville)

Ethan Green (Fremont Ross)

Corey Haney (Medina Highland)

Tyler Hisey (St. Mary's Memorial)

Alec Homan (Milan Edison)

Jarrett Hornish (Wayne Trace)

Thadd Huff (London)

Jakob Hurley (Westland)

Jake Hurst (Mechanicsburg)

Tucker Kaufman (West Holmes)

Bryce Keckley (West Jefferson)

Brandon Kinney (Steubenville)

Max Kirby (Fairless)

Tyler Knight (Mogadore)

Austin Kohlhofer (Delta)
Alistar Larson (Woodridge)

Peyton Lemon (Waynedale)

George Linberger (Akron STVM)

Logan Lloyd (Milan Edison)

Cody Logan (Canal Fulton Northwest)

Hunter Long (Wayne Trace)

Luke Marsh (Lebanon)

Cody Matthews (Marengo Highland)

Brendan McCrone (Lake Catholic)

Bret Minnick (Tiffin Columbian)

Wyatt Moyer (Sandy Valley)

Nolan Neves (Graham)

Gavin Owens (Eastwood)
Emmanuel Powell (Canton McKinley)

Patrick Reineke (Hawken)

Damion Ryan (Centerville)

Brandon Sauter (Batavia)

Brenden Severs (Beaver Local)

Logan Shephard (Massillon Perry)

Max Shore (Miami East)

Trevor Slider (Minerva)

Shadrick Slone (Milan Edison)

C.J. Smith (Marion Pleasant)

Ethan Smith (Lake Catholic)

Landon Smith (Clear Fork)

Tim Smith (Colerain)

Domanick Speelman (Carrollton)

Austin Starr (Indian Creek)
Alijah Stevens (Licking Valley)

Trevor Stewart (Urbana)

Lucas Stoddard (Berkshire)

Caden Stout (St. Clairsville)

Pierce Taylor (McNicholas)

Bartley Thomas (Elder)

Kurt Thompson (Moeller)

Riley Ucker (Dublin Coffman)

Nate Urry (Olmsted Falls)

Zane Van Voorhis (Copley)

Jacob Walsh (Wadsworth)

Quentin Whitehill (Medina)
Erryl Will (Marysville)

Nic Willingham (Aurora)