BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 

DIVISION 2
October 18
12:01 AM

 

106

1. Kyle Rowan (Perry) Junior

2. Caden Scarborough (CVCA) Sophomore

3. Nic Willingham (Aurora) Freshman

4. Kenneth Crosby (Akron SVSM) Sophomore

5. Michael Petrella (Bishop Hartley) Junior

6. Nolan Gessler (Graham) Freshman

7. Alijah Stevens (Licking Valley) Freshman

8. Brendan McCrone (Lake Catholic) Freshman

9. Max Oprzadek (Sandusky Perkins) Sophomore

10. Damon Molina (Wauseon) Sophomore

11. Logan Cravatas (Medina Buckeye) Freshman

12. Gabe Alda (Bellevue) Sophomore

13. Drake Decker (Minerva) Senior

14. Caiden Hart (Salem) Sophomore

15. Bryce Schott (Marengo Highland) Sophomore 





113 - TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Jacob Decatur (CVCA) Senior

2. Cael Woods (West Holmes) Junior

3. Garett Lautzenheiser (Louisville) Sophomore

4. Jake Manley (Otsego) Junior

5. Howard Williams (East Liverpool) Sophomore

6. Josh Dunn (Goshen) Junior

7. Jimmy Balazy (Padua Franciscan) Senior

8. Trace Braun (Graham) Sophomore

9. Ethan Fletcher (Canfied) Sophomore

10. Dierre Clayton (Akron SVSM) Sophomore

11. Blake Sheppard (New Lexington) Junior

12. Jason Mayes (Jefferson Area) Senior

13. Mark Emmerling (Beaver Local) Freshman

14. Ethan Smith (Lake Catholic) Freshman

15. Jameson Mullens (Port Clinton) Sophomore

16. Rico Cunningham (Sandusky) Junior

17. Kaleb Ream (Springfield Shawnee) Senior

18. Caleb Hernandez (Napoleon) Senior

19. Colin Koenig (Perry) Sophomore

20. Jayden Mayes (Bellevue) Sophomore




120 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Tanner Jordan (Graham) Senior

2. Christian Wayt (West Branch) Senior

3. Peyten Kellar (Vincent Warren) Sophomore

4. Gavin Ritter (Wauseon) Senior

5. Tyler Masters (West Holmes) Junior

6. Jake Hamulak (Chardon) Junior

7. Pierce Taylor (McNicholas) Freshman

8. Matthew Williams (CVCA) Junior

9. Aaron Ferguson (Steubenville) Sophomore 

10. Sean Neff (Streetsboro) Senior

11. Koen Kish (St. Clairsville) Sophomore

12. Bret Minnick (Tiffin Columbian) Freshman

13. Anthony Ashley (Medina Buckeye) Sophomore

14. Elliot Alessia (Akron SVSM) Freshman

15. Anthony Trivisonno (Lake Catholic) Sophomore

16. Joey Dima (Valley View) Junior

17. Domanick Speelman (Carrollton) Freshman

18. Jalin Goodman (Marion-Franklin) Senior

19. Noah Alda (Bellevue) Junior

20. Ty Spencer (Mansfield Senior) Junior





126

1. Cole McComas (Beaver Local) Junior

2. Conor McCrone (Lake Catholic) Senior

3. Davin Rhoads (Louisville) Sophomore

4. Kyle Petersen (Aurora) Senior

5. Peyton Blasko (Steubenville) Senior

6. Sam Van Sickle (Akron SVSM) Sophomore

7. Payton Burgdorf (Firelands) Junior

8. Chase Huff (Goshen) Junior

9. Crae Muzykoski (Licking Valley) Sophomore

10. Chris Kelly (Graham) Junior

11. Jarrett Warrington (Claymont) Senior

12. Corbin Houdeshell (Tiffin Columbian) Junior

13. Terry Gatrell (Meadowbrook) Senior

14. Matt Kaufmann (Fairview) Junior

15. Keegan Kohler (Fairfield Union) Junior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Brandon Brown (Carrollton) Sophomore

Carter Kroll (Ontario) Sophomore





132

1. Nick Moore (Graham) Sophomore

2. Nolan Ray (Wauseon) Junior

3. Isaiah Wortham (Dayton C-J) Junior

4. Jack Gorman (Aurora) Senior

5. Edward Suber (Akron SVSM) Senior

6. Logan Ours (Beaver Local) Freshman

7. Douglas Terry (Granville) Sophomore

8. Brandon Reeves (Woodridge) Senior

9. Brady O’Connor (Indian Valley) Senior

10. Logan Schoen (Sandusky Perkins) Senior

11. Michael Kelley (Norton) Junior

12. Isaaiah Smith (Field) Senior

13. Tommy Frazier (Lake Catholic) Senior

14. Matthew Stauffer (Benedictine) Junior

15. Andrew Branson (Tiffin Columbian) Senior


Other Returning State Qualifiers (Alphabetically):

Jordan Hoselton (Zane Trace) Senior

Tyler Muldrew (Steubenville) Sophomore





138

1. Alek Martin (Graham) Sophomore

2. Wade Monebrake (Eaton) Senior

3. Caden Blust (Tiffin Columbian) Senior

4. Jacson Muldrew (Steubenville) Senior

5. Dalton Burcher (Indian Valley) Senior

6. Hunter Olson (Akron SVSM) Senior

7. Miles Knuckles (Coventry) Senior

8. Ethan Turnbaugh (Ontario) Freshman

9. Gabe Steyer (Van Wert) Junior

10. Ayyoub Muhammed (Thurgood Marshall) Senior

11. Brayden Ploehs (Hamilton Ross) Senior

12. Angel Granados (Napoleon) Senior

13. Ethan Mueller (Minerva) Junior 

14. Kaleb Kiss (Norton) Senior

15. Joe Pennington (Alliance) Sophomore





145

1. Andy Garr (Aurora) Senior

2. Skyler Lasure (Beaver Local) Junior

3. Jacob Potok (Akron SVSM) Senior

4. Dylan Dodson (Licking Valley) Sophomore

5. Adam Lenhoff (Indian Valley) Senior

6. Austin Pownall (CVCA) Sophomore

7. Sam LoFaso (Padua Franciscan) Senior

8. Brody Conley (Tiffin Columbian) Freshman

9. Antwan Burns (London) Freshman

10. Isaiah Bretz (Van Wert) Senior

11. Eian Sherman (Sandusky) Senior

12. Zane Minella (Steubenville) Senior

13. Colton Turnbaugh (Ontario) Junior

14. Carter Mickley (Louisville) Junior

15. Sam Price (Monroe) Senior





152

1. Jax Leonard (Louisville) Junior

2. Jeffrey Thomas (Graham) Senior

3. Anthony Rice (Steubenville) Senior

4. Dakota Ryan (Lake Catholic) Senior

5. Kaleb Dohse (Ravenna Southeast) Senior

6. Zach Rodgers (Alliance) Senior

7. Dylan Fishback (Aurora) Freshman

8. Hadyn Danals (River Valley) Sophomore

9. Jarret Bischoff (Wauseon) Junior

10. Jared Wright/Logan Krulik (Beaver Local)

11. Dalton Duvall (CVCA) Sophomore

12. Liam Kellar (Vincent Warren) Senior

13. Caiden Rodgers (Streetsboro) Senior

14. Jeff Dunfee (Ravenna) Senior

15. John McNulty (Padua Franciscan) Senior





160

1. Ben Pasiuk (Carrollton) Senior

2. Xavier Torres (Wauseon) Senior

3. Will McGhee (Aurora) Senior

4. Beau Smith (Beaver Local) Senior

5. David Reinhart (Canfield) Senior

6. Joey Simcoe (Tiffin Columbian) Junior

7. Zach Dunn (Goshen) Senior

8. Justin Mayes (Bellevue) Sophomore

9. Isaiah Stickley (Graham) Junior

10. Liam Fagan (Coventry) Senior

11. Chris Anderson (Streetsboro) Senior

12. Sean O’Dwyer (Lake Catholic) Senior

13. Brady Oberdier (Vincent Warren) Junior

14. Joey Petrella (Bishop Hartley) Junior

15. Blake Coy (Dayton Carroll) Senior


Returning State Qualifier:

James Munro (Miami Trace) Senior





170 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Ethan Hernandez (Norwalk) Junior

2. Hank Carey (Streetsboro) Senior

3. Brandon Daniels (Carrollton) Senior

4. Wesley Pauley (Morgan) Senior

5. Ben Cutrer (Canfield) Senior

6. John Mark Williams (Indian Hill) Senior

7. Hayden McGee (Maysville) Senior

8. Lucas Salmon (Sandusky Perkins) Senior

9. Richie Eyre (Tallmadge) Senior

10. Jacob Armstrong (Indian Valley) Junior

11. David Frederick (Dayton C-J) Sophomore

12. Austin Williard (Padua) Senior

13. Ethan Anderson (Aurora) Junior

14. Brenden Severs (Beaver Local) Freshman

15. Hunter Hyden (Graham) Senior 

16. Brice Parks (Jackson) Junior

17. Gage Johnson (Franklin) Junior

18. Layne Talbot (New Lexington) Junior

19. Kaeden Hatlay (Tiffin Columbian) Senior

20. Logan Muhlenkamp (Celina) Senior





182

1. Anthony D’Alesio (Canfield) Junior

2. Cole Hivnor (Lake Catholic) Sophomore

3. Hunter Johns (Dayton C-J) Senior

4. Keegan VanMeter (Granville) Senior

5. Gabe Phillips (Norwalk) Junior

6. Austin Hinzman (Coventry) Senior

7. Evan Anderson (Aurora) Freshman

8. Neil Ginnetti (West Branch) Senior

9. David Tuttle (Steubenville) Junior

10. Alex Carrothers (Carrollton) Junior

11. Josh Baldridge (West Holmes) Senior

12. Trent Davis (Wauseon) Senior

13. Zak Crissman (Akron SVSM) Junior

14. Nate Amato (Tallmadge) Sophomore

15. Mitchell Miracle (River Valley) Senior





195

1. Matthew Cover (Bay) Senior

2. Nick Crawford (Canfield) Junior

3. Colin McNamara (Aurora) Senior

4. Alec Maloney (Norwalk) Junior

5. Griffin Rathburn (Bishop Hartley) Senior

6. Brent Paulus (Louisville) Junior

7. Kenny Marra (West Branch) Sophomore

8. Cody Neece (Sheridan) Senior

9. Nathan Snyder (Springfield Northwestern) Senior

10. Lawrence Slygh (Elida) Senior

11. Bowen McConahay (Logan Elm) Senior

12. Adalberto Vega (Defiance) Senior

13. Aiden Nunez (Bellevue) Junior

14. Garrett Gross (Bellefontaine) Junior

15. Nathaniel Armstrong (Kettering Alter) Senior


Returning State Qualifier:

Brodey Parsons (Indian Valley) Senior





220

1. Tyler Stein (Canfield) Senior

2. Evan Kaeck (Wapakoneta) Junior

3. Breslin Walker (CVCA) Junior

4. Owen Loughman (Sheridan) Senior

5. Blake Robbins (Louisville) Junior

6. Ben Davis (Circleville) Senior

7. Aaron Harris (Wauseon) Senior

8. Bruno Pattison (Bellefontaine) Senior

9. Kole Aubiel (Claymont) Senior

10. Garrett Givens (Beaver Local) Senior

11. Sam McNulty (Sandusky Perkins) Junior

12. Maxwell Fausnaugh (Bowling Green) Junior

13. Tom Coleman (Hamilton Ross) Senior

14. Jamen Hill (Dayton Carroll) Junior

15. Josh Croft (Harrison Central) Senior





285 – TIED FOR DEEPEST WEIGHT (Top 20)

1. Jack DelGarbino (Girard) Senior

2. Johnny Shafer (Graham) Senior

3. Lane Cluff (Hillsboro) Senior

4. Brenan Kneuve (Wapakoneta) Senior

5. Cole Potts (Columbus DeSales) Junior

6. Jacob Jackson (Toledo CC) Junior

7. De’ontae Williams (Canton South) Senior

8. Skyler Wooley (East Liverpool) Junior

9. Riley Brendle (Louisville) Senior

10. Matt Holman (CVCA) Junior

11. Alex Coleman (Hamilton Ross) Junior

12. Dane Black (Hebron Lakewood) Senior

13. Sammy Sosa (Wauseon) Junior

14. Kyler Capizzi (Sandusky Perkins) Senior

15. Connor Franks (Tallmadge) Senior

16. Jacob Petit (Hoban) Senior

17. Isaac Dumolt (Sheridan) Senior

18. Jacob Hurst (West Branch) Junior

19. Seth Bowman (Eaton) Senior

20. Nathan Jackson (Bishop Hartley) Senior







Team Rankings:

1. Graham 137 pts.

2. Aurora 119 pts.

3. Canfield 92 pts.

4. Louisville 84 pts.

5. CVCA 80 pts.

6. Beaver Local 76 pts.

7. Wauseon 69 pts.

8. Akron SVSM 65 pts.

9. Lake Catholic 63 pts.

10. Steubenville 53 pts.

11. Norwalk 50 pts.  

12. Carrollton 45 pts.  

 

Weight Changes/Suggestions/etc.

Thank you!
Oops. An error occurred.
Click here to try again.