BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

 
 

DIVISION 3
2021 RETURNEES

 

106

State 1st: Max Hermes (Milan Edison) Sophomore

State 2nd: Eli Campbell (Legacy Christian) Freshman

State 3rd: Nathan Parks (Seneca East) Freshman

State 4th: Cole Schulke (Columbia) Sophomore

State 5th: Reese Stephen (Barnesville) Freshman

State 7th: Trevor Wilcox (Otsego) Freshman

State 8th: Michael Hagan (Covington) Freshman


1-2 at State: Lane Bergman (Versailles) Freshman

1-2 at State: Dylan Ward (Martins Ferry) Sophomore

1-2 at State: Branden Boggs (Sandy Valley) Sophomore

1-2 at State: Bryce Edwards (Rootstown) Sophomore


0-2 at State: Tristen Rossiter (Shenandoah) Freshman

0-2 at State: Hunter Newell (South Range) Sophomore

0-2 at State: Caiden Heller (Waynedale) Junior

0-2 at State: Evan Hanefeld (Delta) Sophomore


Rossford 5th: Thayne Kleman (Bluffton) Sophomore

Garfield Heights 5th: Drew Spreng (Loudonville) Freshman

Coshocton 5th: Anthony Hoty (Westfall) Sophomore

Troy 5th: Kyle Schroer (Troy Christian) Sophomore


Rossford 6th: Drew Matthews (Liberty Center) Freshman

Garfield Heights 6th: Quentin Burns (Youngstown Liberty)

Coshocton 6th: Tanner Allen (Alexander) Freshman

Troy 6th: Khadyn Jacobs (Brookville) Sophomore






113

State 1st: Dillon Campbell (Legacy Christian) Freshman

State 2nd: Cooper Shore (Miami East) Sophomore

State 3rd: Ashton Homan (Monroeville) Freshman

State 4th: Landen Duncan (Chalker) Sophomore

State 5th: Gavin Caprella Junior (Lima CC) Junior

State 6th: Dakota King (Barnesville) Freshman

State 7th: Patrick Reineke (Hawken) Junior

State 8th: Daxton Chase (Pleasant) Freshman


1-2 at State: Ramakrishna Gandhi (Madeira) Junior

1-2 at State: Trent Sigler (W.S. Northwestern) Sophomore


0-2 at State: Wesley Wydick (Utica) Junior

0-2 at State: Mason Amodio (Ravenna Southeast) Junior

0-2 at State: Hunter Lacy (Seneca East) Junior


Garfield Heights 5th: Gavin Pahanish (South Range) Junior

Coshocton 5th: Trace Williams (North Union) Sophomore

Troy 5th: Kyler Walsh (Carlisle) Sophomore


Rossford 6th: Rylee Hanefeld (Delta) Junior

Coshocton 6th: Haedyn Parman (Johnstown Northridge) Sophomore

Troy 6th: Clayton McClain (Ada) Freshman






120

State 1st: Max Shore (Miami East) Junior

State 3rd: Will Davidson (Kirtland) Junior

State 4th: Logan Attisano (Legacy Christian) Junior

State 5th: Raymond Cmil (South Range) Junior

State 6th: Carson Chiesa (Delta) Junior

State 7th: Marcus Medina (Milan Edison) Freshman

State 8th: Brock Durbin (Mapleton) Freshman


1-2 at State: Jason Shaffer (Troy Christian) Sophomore

1-2 at State: JP Wrobel (Crestwood) Freshman


0-2 at State: Brian Luft (Newark Catholic) Freshman

0-2 at State: Ethan Dixon (Coshocton) Junior

0-2 at State: Griffen Stephen (Barnesville) Junior

0-2 at State: Johnny Walker (Malvern) Senior


Coshocton 5th: Will George (West Jefferson) Junior


Rossford 6th: Hayden Herman (Edgerton) Junior

Coshocton 6th: CJ Stoney (Northmor) Sophomore

Troy 6th: Ashtan Hendricks (Greeneview) Sophomore






126

State 1st: Jarrett Hornish (Wayne Trace) Junior

State 2nd: Trey Allen (Mechanicsburg) Junior

State 3rd: Hayden Kuhn (Ashland Crestview) Sophomore

State 5th: Michael Markulin (South Range) Junior

State 7th: Alec Homan (Monroeville) Junior


1-2 at State: Zach Lyons (Tuslaw) Junior

1-2 at State: Troy Kennedy (Troy Christian) Junior

1-2 at State: Andrew Huck (Bidwell River Valley) Junior

1-2 at State: Skyler King (Barnesville) Freshman


0-2 at State: Jesse Maple (Ridgewood) Sophomore

0-2 at State: Joseph Manley (Otsego) Sophomore

0-2 at State: Brock Wygle (Utica) Junior


Rossford 5th: Anden Ankney (Tinora) Freshman

Garfield Heights 5th: Amari Bowers (Conneaut) Sophomore

Coshocton 5th: TJ Wilson (Tuscarawas Valley) Freshman

Troy 5th: Brayden Brown (Legacy Christian) Freshman


Coshocton 6th: Gage Dyke (Zane Trace) Junior

Troy 6th: Owen O'Brien (Benjamin Logan) Sophomore






132

State 1st: Camron Lacure (Legacy Christian) Junior

State 4th: Hunter Long (Wayne Trace) Junior

State 5th: Gavin Owens (Eastwood) Junior

State 6th: Kohen Horvath (Milan Edison) Freshman

State 7th: Arlie Benson (Greenon) Junior

State 8th: Jesse Stroud (Mechanicsburg) Junior


1-2 at State: Jeremiah McKee (Wellington) Junior

1-2 at State: Owen Miller (Oak Harbor) Sophomore


0-2 at State: Marcus Cortez (Northmor) Junior

0-2 at State: Logan Tague (Barnesville) Sophomore

0-2 at State: Brody Marks (Sandy Valley) Junior

0-2 at State: Drake Kanyuch (Shenandoah) Sophomore


Rossford 5th: Hunter Vogus (Monroeville) Sophomore


Rossford 6th: Jace Margraf (Mohawk) Sophomore

Coshocton 6th: Skyler Wolf (Marion Pleasant) Freshman






138

State 3rd: Pierce Taylor (McNicholas) Junior

State 6th: Michael Harris (Smithville) Junior

State 7th: Brodie Dominique (Archbold) Freshman


1-2 at State: A.J. Coppersmith (Columbiana Crestview) Sophomore

1-2 at State: Boede Campbell (Legacy Christian) Sophomore

1-2 at State: Kade Wireman (Allen East) Sophomore


0-2 at State: Greyson Siders (Dalton) Freshman

0-2 at State: Brock Moyer (Sandy Valley) Sophomore

0-2 at State: Justin Stump (Bidwell River Valley) Sophomore


Garfield Heights 5th: Ethan Strahan (Crestwood) Junior


Rossford 6th: Owen England (Mohawk) Junior

Garfield Heights 6th: Justin Fox (Waterloo) Sophomore

Coshocton 6th: Luke Herron (Amanda-Clearcreek) Junior






145

State 1st: Gavin Brown (Legacy Christian) Junior

State 4th: Hunter Andel (Garrettsville Garfield) Sophomore

State 5th: David Davis (Miami East) Junior

State 7th: Westyn Moyer (Mechanicsburg) Junior

State 8th: Cade Petersen (Oak Harbor) Junior


1-2 at State: Nathan Cadle (Bidwell River Valley) Junior

1-2 at State: Kobe Epperly (Versailles) Sophomore

1-2 at State: Will Stieber (Norwalk St. Paul) Junior


0-2 at State: Duke Hermes (Milan Edison) Sophomore

0-2 at State: Cody Coontz (Rootstown) Sophomore

0-2 at State: Paul Martello (Bishop Ready) Junior


Garfield Heights 5th: Jacob Lyons (Tuslaw) Freshman

Coshocton 5th: Lane Cline (Waterford) Sophomore


Rossford 6th: Luke Bischoff (Seneca East) Junior

Garfield Heights 6th: Chance Wooley (Southern Local) Junior

Troy 6th: Grant Heuing (Coldwater) Junior






152

State 2nd: Tate Geiser (Dalton) Junior

State 3rd: Jake Hurst (Mechanicsburg) Junior

State 4th: Connor Smith (Gibsonburg) Sophomore

State 5th: Gunner Endicott (Elmwood) Junior

State 6th: Keegan Sell (Garrettsville Garfield) Freshman

State 7th: Carter Chase (Pleasant) Junior

State 8th: Niko Christo (Northmor) Junior


1-2 at State: Evan Perry (Delta) Junior

1-2 at State: Josh Brown (Berkshire) Sophomore

0-2 at State: Hayden Buhro (Oak Harbor) Sophomore


Rossford 5th: Luke DeLano (Ayersville)

Troy 5th: Ethan Cooper (Legacy Christian) Sophomore


Garfield Heights 6th: Brandon Rollin (Black River) Junior

Coshocton 6th: Ethan Waggoner (Richmond Edison) Sophomore





160

State 2nd: Shadrick Slone (Milan Edison) Junior

State 5th: Carson Bey (Versailles) Junior

State 7th: Connor Havill (Troy Christian) Sophomore

State 8th: CJ Smith (Pleasant) Junior


1-2 at State: Chase Miller (Allen East) Junior

1-2 at State: Jacob Starkey (South Range) Sophomore


0-2 at State: Bryce Hesselbart (Eastwood) Sophomore

0-2 at State: Kaden Basil (Bluffton) Junior

0-2 at State: Gage Summit (Carey) Sophomore

0-2 at State: Isaac Gray (Adena) Junior


Rossford 5th: Camren Foster (Liberty Center) Junior

Garfield Heights 5th: Justin Hershberger (Waynedale) Junior


Rossford 6th: Cannon Endicott (Elmwood) Sophomore

Troy 6th: Mason Vonderwell (Delphos St. John's) Junior






170

State 2nd: Peyton Lemon (Waynedale) Junior

State 3rd: Bryce Keckley (West Jefferson) Junior

State 4th: Nick Alvarez (Legacy Christian) Junior

State 5th: Logan Cormell (South Range) Junior

State 6th: Remington Bauer (Milan Edison) Junior


1-2 at State: Tabor Lackey (Trimble) Junior


0-2 at State: Matt Gentry (Sandy Valley) Junior


Rossford 5th: Colton Sparks (Plymouth) Sophomore


Rossford 6th: Mason Oliver (Elmwood) Sophomore

Coshocton 6th: Marshal Sayre (Caldwell) Sophomore






182

State 2nd: Trevor Stewart (Greenon) Junior

State 3rd: Lucas Stoddard (Berkshire) Junior

State 4th: Logan Lloyd (Milan Edison) Junior

State 7th: Will Hash Junior (Bidwell River Valley) Junior

State 8th: Brier Godsey (Ashland Crestview) Junior


1-2 at State: Brennon Braud (Kirtland) Junior


Rossford 5th: Owen Johnson (Liberty Center) Junior

Coshocton 5th: Donovan Weddell (Marion Elgin) Junior

Troy 5th: Gage Wireman (Allen East) Sophomore


Troy 6th: Preston Sellers (Dayton Christian) Sophomore






195

State 4th: Tyler Knight (Mogadore) Junior

State 5th: Jaidyn Sapp (Southeast) Junior

State 8th: Caleb Stammen (Coldwater) Junior


1-2 at State: Jonah Bibler (Marion Pleasant) Junior


0-2 at State: Anthony Gencarelli (Kirtland) Junior

0-2 at State: Adam Waller (Mechanicsburg) Junior


Rossford 5th: Aidan Godsey (Ashland Crestview) Junior


Rossford 6th: Hayden Dickman (Archbold) Sophomore

Garfield Heights 6th: Sean Geiser (Dalton) Junior

Troy 6th: Drake Bennett (Miami East) Freshman






220

State 1st: Austin Kohlhofer (Delta) Junior

State 4th: Julien Griffith (Pleasant) Freshman

State 5th: Wyatt Moyer (Sandy Valley) Junior

State 6th: Brayden Keihl (Versailles) Junior

State 7th: Austin Ryder (Dalton) Junior


1-2 at State: Gyvnn Mendenhall (Columbus Academy) Junior

1-2 at State: Jacob Thompson (Milan Edison) Junior

1-2 at State: Zakary Dobson (Martins Ferry) Junior


0-2 at State: Alek Winner (Allen East) Junior


Garfield Heights 5th: Deacon Heather (Canton CC) Junior

Troy 5th: Bronson Stacy (Brookville) Sophomore


Rossford 6th: Bryant Pfeifer (Bucyrus) Junior

Coshocton 6th: Lucas Thomas (Harrison Central) Freshman






285

State 2nd: Eli Criblez (Allen East) Sophomore

State 8th: Travis Owen (Black River) Junior


1-2 at State: Ryan Elrod (Ashtabula St. John) Junior


0-2 at State: Micah May (Otsego) Junior

0-2 at State: Owen Box (Liberty Center) Sophomore


Rossford 5th: Jackson Berardi (Milan Edison) Junior

Troy 5th: Taran Tyo (Versailles) Junior


Garfield Heights 6th: Tyler Shellenbarger (Mogadore) Sophomore

Coshocton 6th: Marshall Bier (Hannibal River) Sophomore






Returning State Points

1. Legacy Christian 128

2. Milan Edison 88.5

3. Miami East 56

4. Mechanicsburg 51

5. Delta 38.5






Current Winning Streaks (Min. 40)

66 Austin Kohlhofer (Delta) Junior

44 Dillon Campbell (Legacy Christian) Freshman