BOROFANOHIO.NET 

Subtitle

Class of 2017 - March 24th

 
NAME
HIGH SCHOOL
COLLEGE CHOICE
1.
Kaleb Romero
Mechanicsburg
Ohio State
2.
Kevin Vough
Elyria
Boise State
3.
Dom Demas
Dublin Coffman
Oklahoma
4.
Zack Donathan
Mason
Lincoln College
5.
Hunter Kosco
Canal Fulton Northwest
 Brown
6.
Georgio Poullas
Canfield
Cleveland State
7.
Drew Mattin
Delta 
Michigan
8.
Moises Guillen
Perrysburg
Ohio University 
9.
Jared Campbell
St. Edward 
Missouri
10.
Nick Kiussis
Brunswick
West Virginia
11.
Zach Steiner
Norwayne
Ohio State 
12.
James Handwerk
Lutheran West
Air Force
13.
Alan Hart
St. Edward
Missouri 
14.
J.T. Brown
Elyria
Army 
15.
Corey Shie
LaSalle
Army 
16.
Kaden Russell
St. Ignatius
Duke 
17.
Tanner Smith
Mechanicsburg
Eastern Michigan
18.
Brakan Mead
Olentangy Liberty
 
19.
Lukus Stricker
Akron Hoban
Harvard 
20.
Nick Henneman
Oregon Clay 
Kent State
21.
Aidan Pasiuk
Carrollton 
Wheeling Jesuit
22.
Andrew Sams
Fairfield 
Bellarmine
23.
Robbie Bowers
Defiance
Ohio University
24.
Greg Quinn 
Shadyside 
 
25.
Jarrod Brezovec
Aurora
 
26.
Brady Barnett
Milan Edison
 
27.
Dylan Thorp
Oak Harbor
 Bellarmine
28.
Kavan Sarver
Graham
 
29.
Francesco Borsellino
Sandy Valley
 
30.
Ben Sullivan
National Trail
Army 
31.
Anthony Perrine
Nordonia
Gardner-Webb
32.
Max Wright
Delaware Hayes
Air Force
 33.
 Colin Schuster
 Mason
 
34.
Tyler Wetzel
Mechanicsburg
Army 
35.
Jake Martinez
Licking Valley 
Kent State
36.
Brendan Price
Elyria
37.
Cody Surratt
Wadsworth
Air Force
38.
Aaron Naples
Brunswick
39.
Kyle Lawson
Olentangy Liberty 
Oklahoma
40.
Tony Banister
Wauseon
 
 

Honorable Mention (Alphabetically):

Keysean Amison (Sandusky Perkins)

Joey Andrassy (Stow)

Bubba Arslanian (Aurora)

Eric Bartos (Medina Buckeye)

Eric Beck (LaSalle) Committed to Bellarmine

Jesse Beverly (Delta)

Stan Bleich (Elyria Catholic)

Tristan Brady (Elyria) Committed to Wheeling Jesuit

Brett Bryant (Moeller) Committed to Bellarmine

Michael Carpenter (St. Edward)

Karsten Chasteen (Hamilton Ross)

Tyler Copeland (Wapakoneta)

Chase Craft (Northmont)

Chad Craft (Northmont)

Gary Define (Massillon Perry)

Josh Doherty (West Jefferson)

Cole Draper (Mohawk)

Ben Frye (Dublin Coffman) Committed to Duke (Football)

Ruger Goeltzenleuchter (Wayne Trace)

Trey Grenier (Olentangy Liberty)

Derek Gross (Norwalk St. Paul)

Landon Hall (Wapakoneta)

Logan Hall (Tuslaw)

Josiah Harrell (Licking Heights)

Jake Henderson (Western Brown) Committed to Cleveland St.

Josh Herhold (Perrysburg)

Jamien Hood (Mason) Committed to Ohio State

Bruce Hrynciw (Oak Harbor)

Aaron Huff (Lorain)

Reece Human (Carlisle)

Jordin James (Bedford)

Alex Jones (Wadsworth)

Joe Koontz (Massillon Perry) Committed to Lock Haven

Alex Kowal (Bishop Fenwick) Committed to Ohio Northern

Jimmy Leonard (Louisville)

Jaret Lester (Akron SVSM)

Tyson Long (Shaker Heights)

Dalton Leightner (Rootstown)

Michael McIntire (Akron SVSM)

Dylan Mansor (Oak Harbor) Committed to Tiffin

Miles Mazik (Indian Creek)

LeConte Merrell (Madison Comprehensive)

Quinton Mincy (Walnut Hills) Committed to University of Chicago

Cody Moosman (Anthony Wayne) Committed to Cleveland St.

Andrew Murphy (Dover)

Sid Ohl (Ashland)

Elijah Perkins (Miamisburg)

Brian Persinger (Triway)

Antwan Pugh (Copley) Committed to Notre Dame College

Alex Rhine (Mechanicsburg) Committed to Bellarmine

Evan Schenk (Perry) Committed to Gardner-Webb

Michael Sergent (Troy Christian) Committed to Bellarmine

Ian Sharp (West Branch)

Adam Shaw (Carrollton)

Derek Smith (Tinora)

Luke Sorboro (Rootstown) Committed to West Virginia

Jon Spaulding (Lakota East)

Luke Strnad (Brecksville)

Jack Stein (Mason)

Tyler Stepic (St. Edward)

Matt Taylor (Ashland)

A.J. Warner (Legacy Christian) Committed to Campbell

Tyler Wetzel (Mechanicsburg) Committed to Army

Devin Williams (Shelby)

Dimitri Williams (New Lexington) Committed to Cleveland St.

Eli Yoho (Woodridge) Senior

Jamez Young (Sandusky)